Články

Výstavba velkého výrobně-logistického skladu není jednoduchou záležitostí. Kromě samotné stavby a vnější konstrukce je třeba myslet i na efektivní vnitřní uspořádání. Vnitřní vybavení logistického nebo výrobního skladu by mělo nejen pokrýt všechny potřeby na uložení materiálu a výrobků nejrůznějšího charakteru. Neméně důležité je přehledné uspořádání, které následně dokáže práci velmi zefektivnit. Jak by měl zamýšlený účel skladu ovlivnit výběr regálů a úložných prostor?
V těchto dnech probíhá realizace komplexní výbavy skladu pro Prahu a střední Čechy největšího velkoobchodu elektro v ČR.
Efektivita logistiky e-shopů, to je téma, kterému se mimo jiné věnujeme v příloze časopisu Systémy Logistiky. O tomto tématu v Brně hovořili s naším panem ředitelem Vladimírem Přikrylem. Videorozhovor naleznete v odkazu níže.
Náklady za pronájmy skladových ploch se v poslední době v celorepublikovém měřítku více méně srovnávají a pro mnoho firem představují nezanedbatelnou položku v celkových logistických nákladech. Uživatelé, kteří potřebují navýšit skladovací kapacitu a nenavyšovat fixní náklady na pronájem či další výstavbu, mohou jít i cestou volby vhodnějšího regálového systému a skladového zařízení ve stávajících prostorech. Jedním z významných trendů skladové techniky současnosti je podle mého názoru aplikace mobilních regálových systémů a vícepodlažních galerií.